Avrupa Metropol Bölgesi Nürnberg Türk-Alman Derneği (TİAD) tarafından düzenlenen 5’inci Türk-Alman Ekonomi Günü Meistersingerhalle Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Ekonomi gününde, TİAD Başkanı Erdal Çeç, İkinci Başkan Prof. Dr. Orhan Kocagöz, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Türk Hava Yolları Nürnberg Müdürü Dr. Osman Nuri Hasırcı, Nürnberg Bölge Kaymakamı Armin Kroder, Nürnberg Belediyesi Ekonomi Müsteşarı Dr. Michael Frass, Metro Grubu’ndan Hakan Gözen, Almanya Türk Toplumu eski Başkanı Kenan Kolat, Anoris Reklam Ajansı sahibi Bülent Bayraktar, Panalpina Nakliyat Şirketi CEO’su Gültekin Battal, İşadamı ve Fürth Belediyesi Encümen azası Ayhan Yeşil, Yabancı işverenler ve Eğitim ağı Başkanı Peter A.Dinç ve ile birçok tanınmış Türk ve Alman şahsiyet hazır bulundu.

GİRİŞİMCİLERE FIRSAT YARATILIYOR
Toplantının açış konuşmasını yapan TİAD Başkanı Erdal Çeç, amaçlarının Türk ve Alman işadamlarını bir araya getirmek ve onlara iş imkanları yaratmak olduğunu söyledi. İkinci Başkan Prof. Dr. Orhan Kocagöz de, özellikle Ticaret, Perakende, Lojistik konularda aydınlatıcı bilgiler vereceklerini söyledi.

KEMER VE THY TANITILDI
5’inci Nürnberg Türk-Alman Ekonomi Günü’nde hazır bulunan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer tanıtıcı bir brifing sundu. THY Nürnberg Müdürü Osman Nuri Hasırcı da, THY’nin yapısını anlattı.

Türk-Alman Ekonomi Günü’nde, Anoris sahibi Bülent Bayraktar ile Würzburg Yüksek Ticaret Okulu Müdürü Prof. Dr. Ulrich Müller başkanlığında iki ayrı podyum düzenlendi. Podyumlarda, Türk asıllı girişimcilerin gelişme potansiyeli ve aynı zamanda Türkiye ile Ticareti genişletmek imkanlar tartışıldı.

Kaynak: hurriyet.com.tr