Misafirlerin kaldıkları otelde en çok bekledikleri şey, rahat ve huzur. En istemedikleri sinir olmak. 

Misafirleri otel odasında en çok sinir eden beş şeyi tespit eden „oyster.com“ otel sahiplerine yol gösterecek bazı bilgileri buldu.

1)    Sadece lobide sunulan WiFi
Her misafir artık internete alışkın, herkes e-postasına bakmak, skype’dan görüşmek ya da en azından kısaca bir haberlere göz atamak istiyor. Otel misafirlerinin en çok nefret ettikleri şeylerden biri, odasında WiFi (WLAN) bulunmadığı için bunun için lobiye gitmek zorunda bırakılması.

2)    Loş ışıklar
Misafirlerin otelde en çok vakit geçirdikleri iki yer: banyo ve yatak. Buna rağmen her iki mekana konulan ışık çoğu zaman yetersiz ve ortalığı tam olarak aydınlatmıyor. Banyo’daki ışıkların loşluğu kendini traş eden erkekler ile makyajını yapmak isteyen bayanlar için de çok olumsuz bir etken.

3)    Kasa ve otopark için istenilen ek ödemeler
Her otel misafiri, ekstra bir hizmeti bedava alabildiği zaman son derece memnun oluyor. Misafirini memnun tutmak isteyen bir otelin müşterisine mutlaka bir artı değer sunması lazım. Olaya öbür taraftan bakacak olursak misafirler en çok ekstra ödemelere bozuluyor. Bunların arasında güvenli kasa (safe) ve otopark için istenilen ekstra ödemeler en çok tepki yaratanlardır.

4)    İki kişilik yatak yerine iki tane tek kişilik yatak
Otel misafiri iki kişilik oda ve iki kişilik yatak rezervasyonu yaparak geldiği zaman odasında tek kişilik yatak buluyorsa çok bozuluyor.

5)    Odada yetersiz priz
Günümüzde birçok otel misafiri yanında bir kaç tane elektronik alet bulunduruyor: kimisi laptop, akıllı telefon, tablet ve belki de ebook reader kullanıyor. Buna rağmen bazı otel odalarında bütün bunlara cevap veremeyecek kadar az priz bulunuyor. Bir başka sorun: prizlerin yeterli sayıda mevcut olup, pratik olmayan yerlerde bulunması.

Kaynak: tourexpi.com / oyster.com